Doğal Diş Beyazlatma Tarifleri

Evimizdeki  malzemeleri kullanarak diş beyazlatmak mümkündür.  Doğal diş beyazlatma tarifleri Sanayi Devrimi’nden önce var olmuştur. Ancak tariflere tam olarak uyulduğunda iyi sonuçlar elde edilir.

Günümüzde bu tariflere  kitaplardan veya internet yardımıyla kolayca ulaşabiliriz. Kullanıcı yorumlarına bakarak ne ölçüde başarılı sonuçlar elde edildiğini görebiliriz. Bu tarifleri  çoğumuz kullanılabilir. Bir çok insan evde, doğal diş beyazlatılmasından haberdar dahi değildir.

Dişlerinizi beyazlatmak ve plaklardan kurtulmak için en bilinen yol  kabartma tozu reçetesidir. En yaygın diş beyazlatma  tarifleri genellikle  kabartma tozu içerir.

Tarif:

Malzemeler:

  • 6 çay kaşığı kabartma tozu
  • 4 çay kaşığı  gliserin
  • Yarım çay kaşığı tuz
  • 10 damla nane özü

Yapılışı:

  • Dikkatle hepsini karıştırın ve kapalı bir kavanoz veya kap içinde tutun.
  • Günlük diş macunu kullanımınızın yanı sıra verilen tarifle de dişlerinizi düenli fırçaladığınıda beyazlamanın farkına varabilirsiniz.Gerçekten yapımı basit ve etkili bir tarif olduğunu göreceksiniz.  Zararlı kimyasallar kullanmak yerine bu tarifi deneyebilirsiniz.  Bununla birlikte yediğiniz yemeklere de dikkat etmek beyaz dişlere ulaşmak için önemli bir adımdır. Çay, kahve vb. içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Kabartma tozu ile ilgili ilk yöntemi kullanarak  gargara da yapabilirsiniz. Su ile hidrojen peroksit karıştırılır. Bu% 50 su ve% 50 hidrojen peroksit olmalı. Hidrojen peroksit çok güçlü olmadığından dolayı gargaradan sonra ağzınızı çalkalamanıza gerek yoktur.  Ancak gargara yaparken bu karışımı yutmamaya özen gösteriniz. Hidrojen peroksite alerjisi olanlar bu konuda dikkatli olmaları gerekir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir