Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanlar dişlerini beyazlatmak  için kimyasallara başvuruyorlar. Aslında bunun sonucu yarardan çok zarar getiriyor. Dişlerimizi doğal yöntemlerle, evde bile, kolay bir şekilde beyazlatabiliriz. Fakat doğru tarifleri, uygun şekilde uygulamak gerekir. Örneğin;  limon kabuğu doğal diş beyazlatmada dişler için tam bir felaket olabilir.Diş minesine zarar verecektir. Dişlerinizi temizlemek için çilek kullanmayı deneyin. Ama çileğin asidi diş ve diş etlerinize küçükte olsa zarar verebilir.

Evde doğal diş beyazlatma

Hepimiz güzelliğimizle dikkat çekmek, toplumda saygı görmek istiyoruz.  Ama bu sadece  başkalarıyla iletişim kurmak ve makyaj yapmakla olmuyor. Gülümseme bunu yapmanın en iyi yoludur. Bembeyaz dişkerinizle gülümseme kesinlikle çok daha başarılı ve çekici görünüyor.

Doğal beyaz dişlere ulaşmak için bir çok yol vardır. Fakat bunlardan en etkili 5 yöntemi sıralayabiliriz.  Yapımı kolay, her evde bulunan malzemeleri seçtik sizler için.

  1.  Doğal beyaz dişler elde etmek için  birinci ve en popüler yöntem hidrojen peroksit kullanımıdır.  Günde iki kez, yaklaşık 1 dakika bunu uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken küçük bir pamuğu hidrojen peroksit çözeltisine batırıp dişlerinize uygulamaktır. 1 dakika bekledikten sonra su ile gargara yapabilirsiniz.
  2. Bir diğer favori yöntem ise kabartma tozu kullanmaktır. Diş macunu yerine fırçanızı kabartma tozuna batırın. Günde 2 kez, her biri için 5 dakika bu yapın. İşiniz bittiğinde ağzınızı bol su ile çalkalayın. Ağzınızda yanma veya karıncalanma hissedebilirsiniz. Bu normal bir durumdur.
  3. Diş beyazlatma için güvenli ve etkili bir diğer yol ise  diş macunu yapımıdır. Tek ihtiyacınız olan hidrojen peroksit (3 çay kaşığı), kabartma tozu (2 çay kaşığı), ½ çay kaşığı tuz ve biraz diş macunu. Bu karışımı ile dişlerinizi fırçalayın, sonra bir kaç dakika bekletin. Bunu yaptıktan sonra, bol su ile gargara yapınız.
  4. Portakal kabuğu kullanımı ile  dişlerin doğal beyazlatılması . Kabuğun iç kısmındaki beyaz kabuğumsu kısmı ya da portakalın içini kullanın sonra dişler üzerinde ovalayın.  istenen etkiyi elde edene kadar sürekli olarak bunu yapın.
  5. Çilek doğal beyazlatma açısından çok etkili bir meyvedir. Yapmanız gereken tek şey kabartma tozu (½ çay kaşığı) ile 1 olgun çilek karışımıdır. Bu maddelerin karıştırılması için bir blender kullanın. Dişlerinizi fırçalayın ardından diş fırçasının üzerine karışımı koyun. Haftada bir kez yapabilirsiniz.

Kimyasallarla vücudunuza zarar vermekle beraber kesenizi de daraltır. Bunun yerine biraz önce bahsettiğimiz yöntemleri evde deneyebilirsiniz. Hem ucuz hem doğal yöntemlerle beyaz dişler elde etmek mümkündür. Her zaman doğal ilaçlar ile çalışmak en iyisidir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir