Bebeğiniz Hasta mı ?

Bebeğiniz hasta ise

İlk aylarda bebekler soğuk alırlar ve bağırsak hastalıklarına yakalanırlar. Fakat bunlar da kendilerini; akan burun, öksürük, gevşek bağırsak şeklinde gösterirler. Diğer enfeksiyonlar pek enderdir. Eğer bebeğiniz sadece ağlamıyorsa, onun görünüşü ve renginde de değişiklik varsa ateşini alın ve doktora haber verin.

Bebek altını ıslattığı veya kaka yaptığı için mi ağlıyor?

Pek az küçük bebek altı ıslanır veya kirlenirse rahatsız olur. çoğu buna aldırmaz bile. Ama onun altını değiştirebilirsiniz.

Bebeğinizin yorgun  olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Çocuklarda Kulak Enfeksiyonu

Küçük bir bebek yabancılarla birlikte olduğunda ( aile dışındaki farklı kişiler ) veya yabancı bir yere gittiği için ve hatta anne ve babası kendisiyle oynadığı için heyecanlanırsa veya uzun süre uykusuz kalırsa, sinirli ve aksi reaksiyon gösterir. Uyumak onun için kolay olacak yerde güçleşir. Eğer anne ve baba ya da yabancılar onu daha çok oyun, konuşma, hoplatmayla yatıştırmaya kalkarlarsa durum daha da kötü olabilir.

Bazı bebekler bünyeleri gereği sakin sakin uyuyamazlar. Her sefer uyanık kalma süresi yüzünden sinirleri gerilir. Bebekler uyuyabilmek için bundan kurtulmak zorundadırlar. onun için ağlamaları gerekir. Bazıları şiddetle ve haykırarak ağlar. Sonra yavaş yavaş veya birdenbire ağlama kesilir ve onlar da uyuyakalırlar.

Eğer bebeğiniz bir uyanıklık süresinin sonunda ve doyurulduktan sonra ağlıyorsa önce onun yorgun olduğu düşünerek kendisini yatırın. Gerekiyorsa 15 ila 30 dakika kadar ağlamasına izin verin. Bazı bebekler yataklarında bırakılırlarsa daha çabuk uyurlar ve erişilmeye çalışılacak sonuç da budur.

Başka bir bebek çok yorgunken eğer tekerlekli karyolasında, arabasında hafif hafif sallanırsa veya annesi karanlıkça bir odada onu kucağına alıp sessiz sedasız biraz dolaştırırsa bebek çabucak rahatlayabilir. Ben sinirleri gerilmiş bir bebeği biraz dolaştırmaya çalışır veya salıncaklı sandalyede sallamayı denerim. fakat haftalarca onu bu şekilde uyutmaya kalkmam. Bebek buna daha çok bağlanarak daha da fazlasını istemeye başlar. Siz de eninde sonunda buna sinirlenirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir