Zayıflatan Şifalı Bitkiler Nelerdir ?

Şifalı bir çok bitki, doğada kendiliğinden yetişir ve sağlığımız için oldukça faydalıdır. Birçok bitki de sağlıktan daha çok zayıflama konusunda büyük yardımcılığı vardır. Bu şifalı bitkilerden bazılarını sizlere tanıtmak gerekirse;

  1. Atkuyruğu; Sıkılaştırma ve idrar söktürücü özelliği bulunan bir bitki olup yaprak, saplarından tamamen faydalanılmaktadır. Bu bitkiyi aynı zamanda yaralarınızın iyileşmesi için de kullanabilirsiniz.
  2. Limon yağı: Kurt düşürücü, idrar söktürücü özelliğe sahip olan bu bitki insan vücudunu terleterek bu sorunlardan kurtulmasını sağlar. Limon kabuklarının sıkılmasıyla elde edilmektedir.
  3. Polen: Arıların getirmiş olduğu polenlerin toplanarak bir araya getirilmesi ve yoğun şekilde vitaminin, mineralin içerdiği bir bitkidir. Eğer yemekten önce alırsanız bu sizin iştahınızın kapatılmasına yardımcı olurken, yemek ortasında da iştah açıcı özelliğe sahiptir.
  4. Sinameki (Casiya Senna): Bir nevi müshil etkisi olan bu bitki, kalın bağırsakta görevi vardır. Uzun süreli kullanımını desteklemiyoruz ve eğer uzun süre kullanılırsa vücutta mide bulantısı, kusma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  5. Biberiye: Vücutta ki kan dolaşımını arttıran bu bitki, idrar sökücü ve yağları parçalayıcı özelliğe sahiptir. Zayıflatma konusunda da etkileri vardır. Bu bitkiden biberiye yağı elde edilirken, bu yağı kullandığınızda da güzelliğe etki eden bir özelliğe sahip olmasından dolayı yardımcı olur.
  6. Ardıç Tohumu: Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler, idrar söktürücü özelliğinden yararlanabilirler. Fazla kullanımını tavsiye etmediğimiz bir bitki olup yararları da vardır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir