Maya Maskesi Nedir? Maya Maskesinin Faydaların Nelerdir?

Maya maskesi güzellik uzmanlarınca tavsiye edilen, evde hazırlanabilen faydalı pratik cilt bakım maskelerinden birisidir. Bu yazıda maya maskesi yapımı ve maya maskesinin faydalarından bahsedeceğiz.

Maya maskesi cildi gençleştiren ve cilt lekelerini iyi eden maskedir. Bunun yanında cilt yağlanması, cilt kırışıklığı ve yaşlanmayı azaltır ve durdurur. Ayrıca kişinin güzel ve çekici görünmesini sağlar. Maya maskesi faydalı olmasına rağmen fazla bilinmez ve kullanılmayan nadir cilt bakım maskesidir. Cilt sağlığı açısından maya maskesi çoğunlukla yağlı olan ciltler için çok faydalıdır ve şifa kaynağıdır. Bu maskeyi kullanırsanız –Maya maskesi- yağlı ciltlerde yağlılık oranını en aza iner. Cildin yağ oranı dengesini ayarlar. Bu sayede yağlı cilt yüzünden olan cilt sorunlarına çözüm olur. Kuru ve tamamen lekesiz evde kendiniz Maya maskesi kullanabilir ve güneş lekelerini, normal cilt lekelerinizi, vücudunuzda oluşan sarkmaları ve yağlı cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Maya ve Süt

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeler listesi;

  • 1 yemek kaşığı maya
  • 1 yemek kaşığı süt
  • Orta büyüklükte kase

Evde maya maskesi yapmak 1 yemek kaşığı maya, bir yemek kaşığı süt gerekecek. İlk olarak cam kaseye maya ile sütü birlikte iyice karıştırın. Ardından bu karışımı eliniz ile cildinize narince sürünüz. Maskeyi cilde sürme işleminin ardından 20 dakika boyunca bekleyin ve maske iyice kuruduktan sonra cildinizden temizleyiniz. Püf nokta: Temizleme işlemini rahat olması için cildinize biraz buhar vermeniz iyi olabilir. Sonunda ise yüzünüzü ılık su ile durulayarak cildiniz üzerinden maskeyi temizemiş olacaksınız.

Maya maskesini haftada en frazla 2 defa kullanmanız sizler için şifa sağlayacaktır. Yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Yani Maya maskesi kullanacak olan 20’li yaşlarda olan birisi ayda 2 defa yeterlidir. Bek oalrak 30’lu yaşlarında olan birisi 15 günde 1 defa. 40’lı yaşlarında olan kişiler haftada bire kadar inmelidir bu konuda. Son olarak ise 50 yaş ve üzeri olan kişiler ise haftada ya da 3 kez uygulaması gerektir.Bu sayede Maya maskesi faydalarını cildinizde güzellikle görebileceksiniz. Haftada en fazla 2 defa kullanım şekliyle mümkündür.

Maya Maskesi Faydaları

Maya maskesinin mucize faydalarına geçelim.

  1. Maya maskesi, cildi pürüzsüzleştirici özelliğine sahiptir. Güzellik kremlerine yüksek miktarda para ödemek yerine maya maskesini denemelisiniz. Bunun yanında nemlendirici ile kullanılmasında bir sorun olmadığı gibi düşünülenin tam aksine cilt üzerinde bulunan sorunları en aza kadar indirger.
  2. Cilt üzerinde oluşan sivilce lekelerini azalarak yokolmasını sağlar. Cildinize onarır, besler ve canlılık getirir. Cilt rengini beyazlaştırır. Cilt rengini korur ve güzellik katar.
  3. Maya yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum msayesinde cilt üzerinde oluşan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Maya maskesi doğal ve vitamin, protein ve potasyum bakımından oldukça zengindir. Bu özellikleri ile tamamen doğal olduğunu da söylemek son derece mümkündür. Cildinize doğal yollar ile en iyimi bakımı yapmak maya maskesini kullanarak yapılabilir.

Maya Maskesi Neden Faydalıdır? İçindekiler Nelerdir?

Bir önceki başlık içerisinde maya maskesinin faydalarından bahsettik. Peki neden faydalı olduğu konusuna gelelim. Maya maskesi B2 ve B6 vitaminleri sahiptir. Bu vitaminler cildi yeniler ve yağ oranını dengeler.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir