Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Yüz Maskeleri

Yağlı ciltler genellikle sivilcelere eğilimlidirler. Yüzünüzdeki yağ seviyelerini dengeleyebilirsiniz ve bu sayede cildin güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu durumda iyi bir nemlendirici ve uygun bir temizlik gerekiyor. Ayrıca  uygun bir yüz maskesi de olmazsa olmazlardandır.  Yağlı ciltler için bazı ev yapımı yüz maskeleri aşağıda verilmiştir.

Çilek ve Yoğurt Yüz Maskesi:

Küçük bir kaseye 4-6 tane düzgün yıkanmış çilek alın ve bir çatal kullanarak ezin. Daha sonra, bir çorba kaşığı yoğurt ekleyin ve iyice karıştırın. Pürüzsüz bir hamur haline getirdikten ve yüz üzerine uygulayın.  15-20 dakika bekledikten sonra  soğuk su ile durulayın.

 Salatalık ve yulaf ezmesi Yüz Maskesi:

Küçük bir parça salatalık, bir çorba kaşığı yoğurt ve bir bardak yulaf ezmesi alın. Küçük parçalar halinde salatalıkları doğrayın ve bir blender içine koyun. Ayrıca blender yoğurt ve yulaf ezmesi koyun ve böylece  pürüzsüz bir hamur yapın. Yüzünüze iyice yedirdikten sonra  10 dakika bekletin ve durulayın. Deri gözeneklerini temizlemek için en etkin yoldur.

Pişirme Soda Yüz Maskesi:

Eğer sık ​​sık siyah nokta veya sivilcelerden mustaripseniz  bu yüz maskesini denemelisiniz. Kabartma tozu ve su ile kalın bir hamur yapın ve birkaç dakika için tüm yüze, bu hafifçe masaj yapın. 10 dakika beklettikten soner su ile temizleyin.

Elma ve Bal Yüz Maskesi:

Taze bir elma alın ve sonra sıyırıp, ince dilimler olacak şekilde kesin. Pürüzsüz bir hamur yapmak için elma parçaları ve 3 yemek kaşığı bal karıştırın. Yüz üzerinden bu hamuru uygulayın ve 15 dakika dinlendirin daha sonra suyla durulayın, . Bu maske, cildin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olur.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir