Hint Yağı İle Saç Uzatma

Saç yapısının normal şartlardan daha fazla dökülüyor olması, daha cansız ve sağlıksız gözükmesi gibi durumlar vasıtasıyla ihtiyaç duyulan saç güçlendiriciler arasında; doğal ürün olarak ilk akla gelen ürünlerden biri kuşkusuz ki Hint yağıdır. Hint yağı piyasadaki pek çok iyi markanın ürettiği kaliteli kozmetik ürünlerin ve tabi ki saç sağlığı ürünlerinin içeriğinde bulunmaktadır.

Hint yağı kullanarak saçları uzatma konusu da bu yağın saç yapısı üzerinde yarattığı olumlu etkinin onlarca yıldır dilden dile yayılıyor olmasıdır. Bilimsel olarak içeriğinde mantar oluşmasını önleyici bileşenler, antibakteriyel bileşenler, Omega-9 yağ asidi, Omega-6 yağ asidi, E vitamini; bununla birlikte de daha pek çok çeşitteki vitamin ve mineralleri barındıran Hint yağı, saç uzatma konusunda da yardımcı olarak kadınların yakın markajına girmiştir.

Bu yağı kullananların genel görüşü, genel olarak bu yağın saça uygulandıktan sonra etkisini kısa bir sürede göstererek saç tellerinin daha kalın ve daha yoğun bir yapıda olmasını sağladığı ve mat görüntüden kurtularak daha hacimli ve parlak bir görüntüye sahip olunmasını sağladığı yönünledir.

Hint yağının saçlara genel faydası

  • Saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.
  • Sağlıklı bir saç uzama sürecinin geçirilmesine yardımcı olur.
  • Saçın ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasına yardımcıdır.
  • Kopma problemi yaşayan saçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
  • Saçların olması gereken parlaktıkta ve hacimde olabilmesini sağlar.

Hint yağı saça nasıl sürülmelidir?

  • Bir kasenin içerisine bütün saçınıza yetecek kadar Hint yağını boşalttıktan sonra, bu yağı parmak uçlarınızın yardımıyla ağır ağır masaj yaparak saç derisine ve özellikle saç köklerine sürmek gerekmektedir. Bu sürüş esnasında yağın mutlaka eşit olarak saç köklerine dağılmasına özen göstermeniz beklenmektedir.
  • Bunun dışında yapı olarak da sert ve yoğun bir yapıya sahip olan Hint yağının saçtan çıkarılması işlemi kişiyi biraz zorlayacaktır. Bu yüzden eğer temizlenmek için vaktiniz yoksa, yağı bütün saçınıza değil de sadece saç diplerinize uygulamanız önerilmektedir. Bu yağı saçlardan çıkarmak için oldukça hafif yapılı bir şampuanla ve ılık suyla banyo yapmanız gerekmektedir.
  • Yağı saçınıza sürdükten sonra yarım saat kurumasını bekleyerek ardından az önce tarif ettiğimiz gibi yıkanmanız yeterli olacaktır.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir