Tatlı badem yağının faydaları

Ceviz gibi kokusu olan rengi de sarıya çalan badem yağı, bademin dolgun olanlarının soğuk sıkma işlemlerden geçirilmesi ile elde edilmekte ve ismine de tatlı badem yağı denilmektedir.
Badem birçoğumuz tarafından kuruyemiş olarak tüketilse de, mütenevvi işlemlerden geçerek bademden elde edilen yağda haricen cilt üzerinde kullanıldığı zaman bin bir çeşit faydaları ile cilt sağlığımıza olumlu etkiler sağlamakta ve bunun yanı sıra saç sağlığımızı da korumaktadır. Tatlı badem yağının faydalarını hep birlikte öğrenelim.

Tatlı badem yağı faydaları

Tatlı badem yağını saçınıza sürdükten sonra duşa girmeyin. Tatlı badem yağı hem saçlarınızın hem de cildinizin güzelliğini sağlıyor.

Haricen kullanılması önerilen tatlı badem yağı, cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya ve bilhassa kadınların güzelliklerini sağlamaya birebirdir
Aksi halde yağın tüm vücudunuza akmasına neden olursunuz, bu istenmeyen bir durumdur. Çünkü tatlı badem yağı vücuttan kolay kolay çıkmaz. Bir öneri de yüze sürülmemesidir. Çünkü sivilce oluşumunu tetikler. Badem yağı özellikle zengin E vitamini ile oldukça yararlı bir yağdır.

Badem yağı iki şekilde olabilir tatlı badem yağı ve acı badem yağı…

Kozmetik sanayisinde ve cilt bakımında kullanılan badem yağı tatlı badem yağıdır. Badem yağı vitamin açısından zengin olmasının yanı sıra fındık yağından daha fazla protein barındırır.

Badem çekirdeği yağı elde etmek için hiçbir kimyasal çözüme kalmaz bu doğal ve natural bir ürün olmasını sağlar. Tabi ki Badem yağından daha fazla verim almak için kaliteli badem yağları kullanmakta fayda vardır. Tüm vücuda, beyne ve özellikle göze güç kudret verir. Yüksek kalori değeriyle zayıf olan çocuk ve kişilerin kilo almasına destek olur.

Böbrek ağrılarını hafifletir. Özellikle kışın çok sık yaşanan soğuk algınlığı ve bronşite iyi gelir ve baş ağrısı içinde etkilidir. Badem Yağı, pek çok şifayı içinde barındıran özel bir yağdır. Badem Yağı kabızlığı da giderir. Acı badem Yağı ise böbrekleri temizler, oluşan iltihabını gidermeye ve böbrek kumunu dökmeye yardımcı olur. Basur olan yere sürüldüğünde ağrı ve yanmaları en aza indirir ve giderir. Egzama kaşıntılarını azaltır. Tatlı Badem Yağı bilenen en eski bakım ürünlerinden biridir. Hassas ve kuru ciltlere sürülürse cildi besler ve pürüzleri giderir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir