Bacak Estetiği Nedir? Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacakların yapısal bozukluklarından olan bacak kalınlığı, bacak çarpıklığı ve bacakların olduğundan daha fazla ince olması gibi durumlarda bacağa yapılan estetik işlemler bacak estetiği olarak adlandırılır.

 

Kadınların diledikleri kıyafeti daha rahat taşıyabilmesi için son yıllarda bacak estetiklerine olan ilgi daha fazla artmıştır. Bacak estetiğinden kadınlarla birlikte erkeklerde faydalanabilmektedir. Bacak estetiği nasıl yapılır ve bacak estetiği sonrası yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

 

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır

1- Lazer lipoliz veya silikondan yararlanılarak bacak estetiği gerçekleştirilir. Bacaklarının ince olmasından şikayetçi olanlar için silikon, şekil bozuklukları için ise lazer lipoliz ve silikon işlemi uygulanır.

 

2- Bacak estetiğinde işlemler lokal anestezi yöntemiyle yapılır.

 

3- İnce bacak sorunu olan kişilerde yağ dokusu kullanılarak bölgeye silikon yerleştirilir. Bu yağ dokusu kişinin kendi yağ dokusu olmalıdır.

 

4- Silikon yerleştirildikten sonra birkaç dikiş atılarak işlem başarıyla sonlandırılır.

 

5- Atılan dikişler estetiktir ve çok kalıcı izler bırakmaz.

 

6- Ayak bileği kalın olan hastalarda müdahale için liposuction işlemi kullanılır. Görüntünün düzgün olması amacıyla lazer işleminden de faydalanılarak yağ dokuları eritilir ve ayak bilekleri normal ölçülere getirilir.

 

Bacak Estetiği Sonrası Yapılacaklar

1- Hastanede kalmanızı gerektirecek kadar büyük bir işlem değildir ve uygulamadan sonra eve çıkmanızda sakınca yoktur.

 

2- Bacaklar yeni verilen şekli koruması için bir bandaja sarılır ve bu bandaj bir hafta süreyle bacaklarda tutulmalıdır.

 

3- Bacakların ve ayak bileğinin zorlanmaması için topuklu ayakkabılardan ve ayağı sıkacak ayakkabılardan kaçınılması uygundur. 15 gün süreyle bu tip ayakkabılardan uzak kalmak iyileşmeyi hızlandıracaktır.

 

4- Ağrı, acı ve şişme gibi durumlarda ağrı kesici ilaçlardan faydalanmak ağrıyı kısa süre içinde kesecek ve rahat bir dönem geçirmenizi sağlayacaktır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir