Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir

Kepçe kulak ameliyatı kulak kepçesinin normalinden daha öne doğru eğilimli olduğu durumlarda yapılır. Kepçe kulak aynı zamanda yelken kulak adıyla da anılır.

Kepçe kulak ameliyatı genellikle bölgesel uyuşturma yöntemi ile yapılır. Küçük yaştaki hastalarda (5-6 yaş) genel anestezi kullanılarak ameliyat gerçekleştirilir.

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir

Kepçe kulak ameliyatı öncesi Anestezi işleminden sonra kulağın arka kısmından bir kesi atılarak kepçe kısmındaki kıkırdak kısım açılır. Kulak kepçesi baş kısma yaklaştırılmaya çalışılır. Kıvrımlar artırılarak normal kulak görünümüne gelmesi sağlanır. Kulağın baş ile birleşen kısmı yaklaşık olarak 35 derecelik bir açı yapar. Bu açıyı yakalamak için kulak baş bölgesine yaklaştırılır. Kepçe kulağa sahip kişilerde bu açı daha fazladır. Ameliyat işlemi bittikten sonra aynı gün evinize gidebilirsiniz. 1 saat kadar süren bu işlem oldukça basit bir müdahaledir.

 

Ameliyat Sonrası İyileşme Dönemi

Ameliyat olduktan sonra ilk günler kulakta ağrı, acı, şişlik ve kızarıklık hissedilebilir. Yaklaşık 2 gün sonra sargılar açılır ve bayanların sıkça kullandığı bantlardan kulak üstüne gelecek şekilde takmaları istenir. Bant çok küçük veya büyük olmamalıdır. Kulak bant işleminden kötü etkilenmemelidir.

 

Ameliyat sırasında atılan dikişler arka kısımda kaldığı için belli olmaz. Dikiş aldırma stresi yaşamayacağınız kepçe kulak ameliyatında dikişler kendi kendine erir. Birçok kişinin yaptırdığı ameliyat sadece bir gününüzü alır ve oldukça tatmin edici sonuçlara kavuşursunuz. Kepçe kulak ameliyatından sonra eski kulak yapılarına tekrar döneceğini düşünen kişiler vardır. Yapılan işlem ömür boyu kalıcıdır ve eski kulak şeklinizi alması imkansızdır.

 

İple kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak düzeltme için uygulanan yöntemlerden bir tanesi, ameliyat sayılmayacak kadar küçük bir girişim olan iple kepçe kulak estetiği yöntemidir. İple yapılan kepçe kulak estetiği sırasında kulakların arka yüzü uyuşturulur, deri altından geçirilen ipler ile kulak arkaya doğru çektirilerek sabitlenir. Kıkırdak şekillendirme ile birlikte yapıldığı takdirde oldukça yüz güldürücü sonuçlar alınabilir. Kulak kıvrımları zayıf olan kişilerde ayrıca kıvrımları oluşturmak üzere kıkırdağın şekillenmesi gerektiğinden çeşitli kombinasyonlar yapılabilir. Hastanın bu operasyona uygunluğu doktor muayenesinden sonra belirlenir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir