Liposuction(Yağ Alma Yöntemi) Nedir? Nasıl Yapılır

Bayanlar, vücutlarındaki şekilselliği bozacak her türlü sıkıntıyı kısa zaman içerisinde çözme isteklerini tahmin edebilmek elbette ki mümkün. Liposuction, vücutta ki yağları ortadan kaldırmak anlamında en popüler tedavi yöntemlerinden birisi olarak biliniyor elbette. Peki liposuction tedavisi ile ilgili bilinmeyenler neler? Daha fazla bilgi için Liposuction nedir konumuza bakınız.

 

Liposuction Yöntemi Nedir?

Bu popüler tedavi yöntemi, vücutta ki kalıplaşmış yağların şekillendirilmesi için kullanılan cerrahi bir tekniktir. Günümüz insanları, Liposuction tedavisini bir zayıflama şekli olarak görüyorlar. Ancak bu tedavi, vücut üzerindeki kalıplaşmış yağların alınmasını sağlayan cerrahi bir operasyondur ve zayıflatmaz. Belli oranda incelme sağlar.

 

50 CM boyutlarında bir yağ kolu ile vücuda 3′er metrelik delikler açılarak deri altındaki yağların tahrip edilmesi ya da transfer edilmesi işlemine verilen genel isimdir.

 

Liposuction Kimlere Yapılır

Tekrar etmekte fayda var. Liposuction bir zayıflama tedavisi değildir. Bu nedenle uzmanların en büyük şartlarından birisi de kişinin ideal kilosunda olarak bu tedaviye gelmesidir. Elbette ki çok ufak oynamalar ile üstünde ya da altında olmak herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır. Daha detaylı inceleyecek olursak;

 

  • Kadın ya da erkek herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.
  • Kişi ideal kilosunda olmalıdır.
  • 20 yaşını geçmiş kişilere uygulanır. Nedeni ise ergenlik çağından önceki dönemde vücut yapısı tam olarak oturmaz. Bu nedenle şekilsellik anlaşılamaz.
  • Vücut kitle indexi obezite ile sonuçlanan hastalara uygulanması zararlıdır.
  • Vücutta ek olarak herhangi bir hastalık durumu söz konusu ise doktor onaylı olarak tedavi gerçekleştirilebilir.

 

Liposuction Nasıl Yapılır

Tedavi, kanül adı verilen enstürmanlar ile gerçekleştirilmektedir. Yağlanma sıkıntısının yaşandığı bölgelere göre lokal ya da genel anestezi yöntemleri ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Küçük çaplı yağ tabakalarını almak için lokal anestezi ve sedasyon adı verilen ufak bir sakinleştirici kullanarak kısa süre içerisinde tedavi gerçekleşir.

 

Geniş alan ile ilgili tedavi yöntemi genel anestezi gerektirir. Vücuda açılan 3 metrelik deliklere kanül sokularak yağlar çekilir. Ancak bu aşama öncesinde yağlanma yaşanan bölgelerin deri altındaki damarları büzüştürülerek rahatlaması ve yağlanma ile ilgili operasyon gerçekleştirilmesi beklenir.

 

Liposuction ile Tamamen Kurtulabilmek Mümkün Mü?

Bu yöntem, yağlanma konusunda en verimli tedavi yöntemidir. Liposuction ile yağlardan kısa süre içerisinde kurtulabilmek mümkündür. Bu işlem kalıcı etki yaratan bir yöntemdir ancak beslenme düzenine de belirgin olarak dikkat edilmelidir. Aksi takdirde vücuttan alınan yağ dokuları tekrar dolar ve problemler oluşur.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir