Sol Kol Dirsek Ağrısı

Dirsek ağrılarının yaygınlığına bakıldığında hem iç hem de dış bölgede sıklıkla yaşandığı görülmektedir. Dirsek ağrılarının genelde sol tarafta olması ve ağrılarının şiddetini ister istemez arttırması kişileri de dayanılmaz bir hal alan yaşama sürüklemekte ve yaşam kalitesini düşürmektedir. Dış dirsek yani diğer tanım itibari ile tenisçi dirsek sorununda çoğu zaman şiddetli ağrı vakaları da ortaya çıkmaktadır. Tenis oynayan kişilerde daha çok bu tür ağrılı durumların sıklıkla ortaya çıktığını da söyleyebiliriz. Sol kol dirsek ağrısı hem erkek hem de bayanlarda çok sık görülmektedir.

Sportif Aktiviteler Ağrıyı Artırıyor

Genelde dirsek ağrıları  yüksek aktivite sonrasında ortaya çıkıyor ve pek çok kişinin acı içerisinde bir yaşam sürmek durumunda kalmasına da neden oluyor. Günümüzde yapılan çeşitli sportif aktiviteler sonucunda dirsek iç ve dış kısımlarında ağrıda şiddetlenme görülmektedir. Kimi zaman kendisini de pek fazla hissettirmezken çoğu zaman da aşırı derecede ağrıya dönüşen travmaların ortaya çıkması kaçınılmaz bir durum olmuştur. Bu tür durumlarda ciddi rahatsızlıkların habercisi olabileceği gibi pek çok tehlikelerinde ortaya çıkmasına neden olacaktır. Üstelik çoğu zaman dirsek kısımlarında ani ya da yavaş bir şekilde ağrı oluşumu da atağa kalkmaktadır. Ayrıca sportif aktiviteler ağrıyı artırıyor diyebiliriz.

İncilme ve Burkulmalara Bağlı Olarak Ağrı Şiddetleniyor
Genelde sol kısımda yer alan dirsek ağrısı hekimlerin daha çok önem vermiş olduğu ciddi rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Çünkü yaşanılan bu durum pek çok rahatsızlıkların ortaya çıkmasına da neden olacaktır. Kireçlenmeden, burkulma ya da incilmelere hatta çoğu zaman romatizmal hastalıklara kadar gidebilen sorunların yaşanmasına da neden olacaktır. Ağrı durumunda ise daha çok fiziksel aktivitelerin yolunu tutarak egzersizler yapılması en azından ağrının da bir nebze bile olsa dindirilmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Genelde aşırı zorlanma sonucunda bu tür ağrılar ortaya çıkmaktadır. İncinme ve burkulmalara bağlı olarak ağrı şiddetleniyor ve daha fazla dayanılmaz bir hal alıyor.

Ağrı Hayatı Olumsuz Yönde Etkiliyor

Ağrıların şiddetlenmesi kişinin olumsuz bir yaşam sürmesine de neden olacaktır. Genelde sol kol direklerinde ağrının ani olarak çıktığını söyleyebiliriz. Bu sayede teşhis de daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmıştır. Sol dirsek kalbe daha yakın olduğundan dolayı pek çok kalp rahatsızlıklarının da ortaya çıkmasına neden olacaktır. Sol dirsek kalbi doğrudan etkileyen bir olumsuz bölgeye sahip olduğundan dolayı bu tür ağrıları yaşayan kişilerin de mümkün olduğu kadarıyla önlemlerini en iyi şekilde de alması gerekir. Akdi durumda da istem dışı sorunlar da ne yazık ki ortaya çıkmış olacaktır.

Üstelik doğuştan gelen bir haber olmadığı için de sol kol dirsek ağrısı sorununun mutlaka incelenmesi ve gözlem altında olması gerekir. Çünkü aksi takdirde de birçok ciddi rahatsızlığında habercisi olabilmektedir. Bu tür ağrılar ile karşı karşıya kalan kişiler daha çok eklemlerin dinlenmesi, egzersiz hareketlerinin yapılması ve aynı zamanda da masajla rahatılması gibi çeşitli yollara da başvurması gerekir. Bu sayede ağrı daha fazla şiddetlenmeden de kısa süre içerisinde başarıyla ortadan kalkmış da olabilecektir.

Ağrı ve Tedavi

Ortaya çıkmış olan sol kol dirsek ağrısı sırasında hiç vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurarak ağrı hakkında açıklayıcı bir şekilde ağrının detayı anlatılması gerekmektedir. Genelde sol dirsekler de daha çok görülen ciddi rahatsızlıklardan birisinin de hem kalpte daralma hem de damarlarda da bir takım daralmaların ortaya çıkması olarak söylenebilir. Genelde sırtın orta kısmından hızlı bir şekilde yayılmaya da başladığından dolayı mümkün olduğunca ağrının şiddetlenmeden de gerekli önlemlerinin de alınması gerekir. Bu sayede ağrının kısa süre içerisinde ortadan kalkması ve daha fazla büyümeden de gerekli önlemlerin alınması da kolaylaşmış olacaktır. En kısa zamanda sol dirsek ağrısı tedavisi yapılması gerekir.

Sol Kol Dirsek Ağrısının Nedenleri

Genelde günlük yaşantımız içerisinde gerek romatizmal sorunlar, gerek spor odaklı aktiviteler gerekse de kalp ile ilgili durumlar sırasında bir takım sol dirsekler de istem dışı ağrılarında arttığı görülmektedir. Bu tür ağrıların ortadan kolay bir şekilde kalkması için mümkün olduğunca da ağrıları en iyi şekilde dindirmeye yardımcı olacak olan egzersizlerinde yapılması gerekir. Fakat egzersizler mutlaka uzman doktor kontrolünde de olması gerekir. Bu tür eylemlerinde yapılamaması beraberinde bir takım sorunlarında ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Sol Kol Dirsek Ağrısı ve Önlemleri

Daha fazla ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkmaması ve kalıcı hasarlarında ortadan kaybolması adına mümkün olunca dikkatli olunması gerekir. Önlem alındığı takdirde de herhangi bir sorun yaşanmamış olacak ve sol dirsek ağrılarından da kurtulabilme şansına sahip olacaksınız. Sol kol dirsek ağrıları kısa süre içerisinde şiddetlenebilmektedir. Bu sebeple sol kol dirsek ağrısı ve önlemleri mutlaka alınması gerekir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir