York Testi Nedir? Nasıl Yaptırılır?

York testi bir kan testi olarak önemli birtakım verilere ulaşmanızı sağlar.  Gıdalarla ilgili bir test olması nedeniyle sağlıkla da doğrudan ilgilidir.

York Testi Nedir

Yeni nesil gıda intoleransı testi olarak da bilinen york testi  hangi gıdalara karşı toleransınızın olmadığını gösteren bir testtir. Bunu anlamak için parmak ucunuzdan kan alımı olur.

York Testi Nasıl Yapılır?

York testi yapılış şekli genelde iki türlüdür. Özel kit ile yapılan testler genelde kan vermeden test isteyenler için geçerlidir. “York Testi Yetkili Uygulayıcı Sertifikası olan bir  yerde ikinci olarak kan numunesi ile de yapılabilir. Özel kit ile yapılan testte sadece merkeze gidilmez, ancak yine de parmak ucundan alınan kan kuruma gönderilir. Bunun için aracı firma bulunabilir.

York Testi’nin Önemi

York testi  tıpkı röntgenden MR’a geçiş gibi önemli bir gelişmedir. Bunun nedeni  jenerasyon testlerin önceden sonuç vermemesi ve iyileştirme için bu yeni testin önemli bir katkı sağlamasıdır. York Testi, aktif ve pasif intoleransı ayırt ettiği için diğer testlere göre fark yaratmaktadır.Bu şekilde gıdalarda özelleştirme olabilir. Bu da daha iyi sonuç demektir.  Bu testin önemli bir özelliği de 25 sene  sürmesi sonrasında testlerin geliştirilmesidir. doğrulanabilirlik oranı %98 olması büyük bir başarıdır.

Gıda Toleransı Olmamasının Neden Olduğu Hastalıklar

Gıda toleransı olmaması bazı hastalıklara neden olabilir:

Uzun süre uğraşmaya rağmen kilo verememe
Şişmanlık
Çok fazla akne çıkması
Migren sorunu
Ödemli bir hal
Gaz fazlalığı
Her zaman yorgun hissetme
Tuvalete çıkamama, kabızlık
Egzama gibi hastalıklar
İltihaplı hastalıklar
Üst solunum yolu hastalıkları
İshal
Ruhsal çöküntü
Uyku sorunları
Midede kramp
Nezle yinelenmesi geçmemesi
Ağız içi yaralar
Çok sık grip olma
Burun akıntısının kronik hale gelmesi
Otistik Spektrum Bozukluğu- OSB
Sedef hastalığı
İrritabl bağırsak hastalıkları
Epigastrik ağrı

York Testi Sonuçları İle İlgili İzlenimler

York testi sonuçları  ile ilgili testi yaptıran kişiler pozitif izlenimle beraber bu testi herkeseyork tavsiye etmektedir. bu testi yaptıran kişilerin ortalama %70î sağlık durumlarının sonra düzeldiğini belirtmektedir. Ayrıca  testi yaptıran kişiler, eskiden sorun olan gıdalar, yeniden beslenmeye dahil olduğunda hastalıkların yeniden görüldüğünü belirtmişlerdir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir