Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Sonrasındaki Süreçler Nasıldır

Zaman içerisinde ve yaş ilerledikçe insanların ciltleri, birçok farklı problem yaşayabilmektedir. Sarkmalar, kırışıklıklar ve lekeler bu sorunların birkaçı olarak sıralanabilmektedir. Yüz gerdirme ameliyatı, bu problemlerden kurtulabilmek için uygulanan önemli bir tıbbi müdahale şeklidir. Cildinizin yaşadığı bu problemleri kısa zaman içerisinde yok etmek için kullanılması gereken en güvenilir yöntem olarak da nitelendirilebilir.

Yüz gerdirme ameliyatı ile ilgili tüm detayları uzman makalelerini inceleyerek sizler için derledik. Şimdi dilerseniz bu konunun detaylarına inelim ve bilgi edinelim.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nedir?

Bu işlem, ciltte oluşan yaşlılık belirtileri ya da çeşitli problemlerin ortadan kaldırılması için uygulanan cerrahi bir müdahale anlamına gelir. Özellikle sarkma ve kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde tercih edilen bu yöntem, adından da anlaşılacağı üzere cerrahi bir operasyondur. Cildin durumuna göre uygulama aşamaları uzmanlar tarafından belirlenir ve uygulamalar gerçekleştirilir.

 

Evde yapılabilecek yöntemlerde uzun bir zaman ve ciddi bir bakım gerekir. Ancak tıbbi yöntemler, daima en etkili sonucu verir ve aylarca bekleme gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu nedenle yüz germe ameliyatları da bu denli cazip bir hal almıştır.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyon, uzmanlar tarafından genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Germe işlemi, cildin sıkıntılı bölgelerinin kesilerek fazla etlerin alınması ve kalan etlerin tekrar birleştirilmesi yöntemi olarak açıklanabilir. Örnek olarak yanaklarınızda ki kırışıklıklar için kulak önünden bir kesik açılır. Derinizin en uygun bölümünden parçalar alınır ve deri tekrar eski yerine dikilir.

Genel anlamda fazla etlerin ortadan kaldırılması sonucu cildin gerdirilmesi operasyonuna verilen genel isimdir. Ameliyat, hastanın cildinin durumuna bağlı olarak 4 – 6 saat arasında sürebilmektedir ve son derece ciddi bir ameliyat türüdür.

 

Yüz Germe Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bu işlemlerin uygulanabileceği belli başlı durumlar söz konusudur. Uzmanlar, gerdirme işlemini bu durumlar dışında uygulamayı pek uygun görmemektedirler. Yüz gerdirme operasyonunun hangi durumlarda uygulanabileceğini aşağıda inceleyebiliriz…

 

  • Orta ve genel yüz bölgesinde oluşan sarkmalarda
  • Alt göz kapakları bölgesinde oluşan kırışıklık durumlarında
  • Burundan itibaren ağız bölgesine kadar oluşan derin çizgilerde
  • Sarkmış ya da yer değişimine uğramış kalıp yağların yok edilmesinde
  • Kas elastikliği kaybetmiş ise

genel olarak yüz gerdirme operasyonları uygulanabilmektedir. Bu durumlar dışında uzmanlar, kesinlikle yüz gerdirme işlemini uygulamamaktadırlar.

 

Yüz Gerdirme Sonrası İyileşme Süreci

Bu işlem, öncelikle cildinize uygulanan son derece ciddi bir cerrahi yöntem olarak nitelendirilebilmektedir. Bu operasyonun ardından durumun ciddiyetine göre en az 1, en fazla 4 gün hastahanede müşahade altında tutulabilme olasılığınız yüksektir. Yüz gerdirme işlemlerinde yüz bölgenizin çeşitli kısımlarına dikişler atılacak. Bu dikişler, yüzünüzün gerginleşmesi nedeni ile çok gergin ve hassas olacak. Genel anlamda dikişlerin alınması ve yüz hatlarının tamamen rahatlaması 1 aylık bir süreci kapsamaktadır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir