Göz Tansiyonu Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

Şifalı bitkiler sitemizde bu makalemizde siz değerli takipçilerimize göz tansiyonu bitkisel tedavi yöntemleri ile nasıl düşülür ve göz tansiyonu belirtileri, göz tansiyonu kaç olmalı hakkında bilgilerde bulunacağız. Göz tansiyonu bitkisel tedavi yöntemini Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU hocamızdan videosu ile birlikte sizler ile paylaşmadan önce göz tansiyonu ( karasu hastalığı ) yani tıp dilinde glokom nedir bir bakalım..

Göz Tansiyonu ( Glokom ) Nedir?

Göz tansiyonu halk arasında karasu hastalığı da bilenen glokom göz içindeki basıncın yükselmesinden dolayı sinirlerin zarar görmesi haline denir. Glokom kendini geç gösterdiği için ve bu geçen zaman içinde sinirlerin ciddi bir zarar gördüğünden dolayı tedavi çok zor olan bir göz hastalığıdır.

Göz Tansiyonu ( Glokom ) Kimlerde Görülür?

Genellikle 45 li yaşların üstünde ve göz için basın değeri yüksek olan kişilerde ekseri gözükmektedir. Tabi ki her göz içi basıncı yükse ve 40-45 yaş üstünde olan kişilerde olacak diyede bir kaide yoktur. Glokom birazda irsi bir göz hastalığıdır, ailenizde glokom var ise diğer kuşaklara da geçme olasılığı çok yüksektir.

Göz Tansiyonu Nedenleri

Göz tansiyonunun bir çok nedeni vardır, bunları sırası ile belirtmek gerekir ise;

  1. Şeker hastalığı
  2. Guatr
  3. Göze alınan darbe sinirleri sıkıştırdığından oluşa bilir
  4. Göz iltihaplanmaları

Göz Tansiyonun belirtileri

Peki kişi kendinde göz tansiyonu olduğunu nasıl bile bilir?

  1. Uyandığınız zaman şiddetli baş ağrıları
  2. Ara, Ara bulanık görme
  3. Geceleri parlak cisimlerin etraflarında parlaklıklarda dağılmalar
  4. PC, TV gibi parlak ekranlara bakar iken göz etrafında belirgin ağrılar

Göz Tansiyonu Kaç Olmalı

Göz tansiyonu normal olan kişilerin değerleri; 6-21 aralarında dır, bu değer gün boyu ufak değişikliler gösterebilir. Ama bu değer gün içinde 5 mmhg in altı veya üstünde olursa glokom olma riskini arttırır.

Göz tansiyonu ( glokom ) hakkında bilinmesi gereken temek bilgileri kısaca sizler ile paylaştık, şimdi sıra geldi göz tansiyonu bitkisel tedavi yöntemine..

Göz Tansiyonu ( Glokom ) Bitkisel Tedavi

Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU katıldığı özel bir TV programında göz tansiyonu hakkında bilgilerde ve göz tansiyonu bitkisel tedavi için şifalı bitkiler hakkında önerilerde bulundu. Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU göz tansiyonu yüksekliği için günde 1 defa domates suyu ve günde 2 defada melisa çayı içilmesi gerektiğini belirtti. SARAÇOĞLU ayrıca göz içindeki kılcal damarların içindeki akışkanlığı hızlandırmak içinde hardal tohumunu çiğnemeden yutulması gerektiğini belirtti.

Göz tansiyonu bitkisel tedavi ” Limon Melisa ”

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir