Metabolizmayı Hızlandıran Soğuk Çaylar

Metabolizma için iyi gelebilecek ve bu sıcak yaz günlerinde sizleri serinletebilecek bazı tarifler;

Tarçınlı Soğuk Kuşburnu Çayı

Tarçın kan şekerini düzenler. Kuşburnu da C vitamini deposu olduğu gibi yağ yakımını da hızlandırır.

Hazırlanışı: 5 bardak kaynar suyun içerisine 10 poşet kuşburnu çayı koyulur. İçerisine 3 adte çubuk tarçın da ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi beklenir. Ardından poşet tarçınlar çıkartılır. 2-3 saat bekletilip oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına konur. Soğuduktan sonra buz ile servis yapabilirisiniz. Eğer tatsız geldiyse esmer şeker veya agave şurubu kullanabilirsiniz.

Zencefilli Soğuk Yeşil Çay

Yeşil çayın yağ yakımı etkisi olduğunu duymuşsunuzdur. Tabi yağ yakma özelliğini metabolizmayı hızlandırarak yapıyor. Yanına bir de zencefil eklenince metabolizma hızı daha da artıyor.

Hazırlanışı: 5 bardak kaynar suyun içerisine 7 poşet yeşil çay koyulur. İçerisine dilimlenmiş zencefil de eklenerek 10 dakika demlendirilir. İçerisindeki malzemeler çıkartılır ve oda sıcaklığına gelmesi için bekletilir. Daha sonra buzdolabında soğutularak buzla servis yapılabilir. Tatlandırmak için agave şurubu ve esmer şeker tercih edilebilir.

Limonlu Soğuk Mate Çayı

Mate güçlü bir yağ yakıcıdır. Limon da eklenince hem yağ yakıcı hem de C vitamini içerikli oluyor.

Hazırlanışı: 5 bardak kaynar suyun içerine 10 poşet mate çayı ve bir bütün limonu dilimleyip ekleyin. 10 dakika demlendikten sonra içerisindekileri çıkartın ve oda sıcaklığına gelmesi için bekleyin. Buzdolabına koyun ve soğuduktan sonra buz ile servis yapabilirsiniz. Tatlandırmak içn agave şurubu ve esmer şeker tercih edebilirisiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir